Czy warto myśleć pozytywnie?

Ostatnio wciąż się słyszy, że pozytywne myślenie może daleko zaprowadzić.
Mówisz do swoich znajomych czy do osób, które mają przed sobą problem do rozwiązania: „Nic się nie martw, myśl pozytywnie, a na pewno wszystko się uda”.
Myślę, że nieraz to słyszeliście gdy sami byliście w kłopocie, od swoich bliskich czy przyjaciół.

o_1a28c2jh9s6p1l78k98k1g1sb17_new

Myśl pozytywnie

Jakie macie osobiste spostrzeżenia na ten temat?
Czy uważacie, że tak jest w istocie?

Ja myślę, że jest w tym wiele prawdy i zawsze gdy podchodzicie do ważnego tematu i boicie się, że może nie wypalić, to gdy myślicie pozytywnie, to macie znacznie większe szanse na to, że wszystko skończy się dobrze.

Jest więc to prawda: „Myśl pozytywnie, a wszystko będzie dobrze”.
Najlepiej się to sprawdza, gdy masz jakieś krótkie przedsięwzięcie (np. idziesz do nowej firmy i starasz się o przyjęcie do pracy albo chcesz zdać egzamin).

46 (1)

Gorzej to wychodzi, gdy masz do zrobienia coś, co wymaga czasu, albo dużo czasu i trwa np. kilka miesięcy.
Jak to zrobić, żeby przez kilka miesięcy myśleć tylko pozytywnie? Czasami się tak udaje ale raczej bardzo rzadko. A może nawet nie jest to możliwe.

Nie jest to proste- myśleć pozytywnie wiedząc, że świat jest w równowadze, a więc np.  jeśli teraz myślisz pozytywnie, to na pewno przyjdzie za chwilę czas, że do głowy przyjdą Ci myśli negatywne.
Dlatego też zastosowanie pozytywnego myślenia w długotrwałych przypadkach jest mało realne, bo wystarczy że jakiś nawet drobiazg wyprowadzi Cię z równowagi i pozytywne myślnie pryska, a zastępuje je myślenie negatywne.
Nawet myślenie pozytywne na jeden wybrany, dla Ciebie ważny temat, też na długą metę nie jest chyba możliwe.

xmas-bokeh-lights-1500x1000

Pomimo tego, gdy rozmawia się z różnymi ludźmi, to wielu  twierdzi, ze myśli pozytywnie.

Jak to rozumieć?
Czy to prawda, że myślą oni wyłącznie pozytywnie?

Nasuwają się tu takie przemyślenia- czy chodzi tu o pozytywne myślenie w odniesieniu do jednej rzeczy czy wydarzenia, które ma się przydarzyć i chodzi o pozytywny obrót tej właśnie sprawy?
Czy jednak ogólnie, w odniesieniu do wszystkich wydarzeń, można myśleć głównie pozytywnie?

Z moich doświadczeń wynika, że tym większą szansę mamy na pozytywne myślenie im mniej w nas różnych uraz do przeszłości.

Do ludzi, którzy kiedyś uczestniczyli w naszym życiu (zarówno do tych, którzy uczestniczyli czy uczestniczą w naszym życiu od lat ale też do tych, którzy tylko przez krotką chwilę zajęli miejsce w naszym życiu).
Do różnych sytuacji, które Ci się w życiu przytrafiły, a które uważasz, że były złe i negatywne dla Ciebie.
Wynika więc z tego, że  im bardziej potrafimy wybaczyć sobie i innym, że gdzieś po drodze podwinęła nam się noga i coś nie wyszło tak, jakbyśmy chcieli, tym większe mamy szanse na pozytywne myślenie i dobre zakończenie różnych naszych spraw.

tube-passengers-1500x1000.jpg

Dobrze jest więc zaobserwować, co powoduje u Ciebie złe samopoczucie. Jakie to są wydarzenia, którzy ludzie, z jakie powodu wpadasz w nastrój pesymistyczny. Bo gdy zorientujesz się co przeszkadza Ci w zmianie życia, co przeszkadza Ci być optymistą, to wtedy łatwiej Ci będzie myśleć pozytywnie. Przecież nie jesteś w stanie zmusić się do pozytywnych myśli, jeśli nie dają Ci spokoju myśli negatywne.

JEŚLI ZOSTANIESZ ZE MNĄ, TO POSTARAM SIĘ POMÓC CI WE WSZYSTKIM I ODPOWIEM NA WIELE TWOICH PYTAŃ.

Czytaj następne moje wpisy, ale też przeczytaj to, co napisałam do tej pory na tym blogu, bo tam też znajdziesz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.


Jeśli ten wpis Ci się spodobał to: